sloveská verzia

NOVINKY 2021

9.březen 2021

 

PIEPS - nový systém pro nošení lavinového vyhledávače

 

Přinášíme vám tiskovou zprávu společnosti PIEPS, kterou firma představuje dobrovolnou výměnnou akci systému pro nošení lavinových vyhledávačů DSP PRO, DSP PRO ICE a DSP SPORT.

 

Pro PIEPS má bezpečnost produktů a důvěra v jeho outdoorové produkty absolutní prioritu. Aby byl posuvný spínač a zajišťovací mechanismus ještě bezpečnější, vyvinula společnost PIEPS nové pevné pouzdro systému pro nošení všech lavinových vyhledávačů DSP řady DSP PRO, DSP PRO ICE a DSP SPORT. Všichni zákazníci jsou vyzváni, aby s okamžitou platností přestali používat zařízení řady DSP a kontaktovali společnost PIEPS za účelem získání nového systému pro nošení jejich zařízení.

 

PIEPS DSP

 

PIEPS obdržel dotazy ohledně lavinových vyhledávačů DSP PRO, DSP PRO ICE a DSP SPORT. Všechny tyto modely mají stejný posuvný spínač a zajišťovací mechanismus pro přepnutí zařízení do režimu vysílání. Tyto dotazy se týkají dvou lavinových nehod v roce 2017 a na jaře 2020. Po těchto nehodách bylo vzneseno obvinění, že posuvný spínač a zajišťovací mechanismus DSP PRO a DSP SPORT neodolaly zatížení při lavině. Následná šetření však ukázala, že posuvný spínač a zámek DSP PRO, DSP PRO ICE a DSP SPORT splňují všechny příslušné bezpečnostní standardy.

 

Pro společnost PIEPS má bezpečnost produktů a důvěra zákazníků v její outdoorové produkty absolutní prioritu. Společnost se proto rozhodla provést dobrovolné opatření ke zlepšení produktu. Výzkumný a vývojový tým společnosti PIEPS vyvinul pro všechny lavinové vyhledávače řady DSP nový systém pro nošení, aby byl posuvný spínač a zajišťovací mechanismus lavinových vyhledávačů řady DSP ještě bezpečnější. Díky své konstrukci nový systém zajišťuje, že lavinové vyhledávače DSP PRO, DSP PRO ICE a DSP SPORT zůstanou během používání bezpečně zajištěny v poloze „VYSÍLÁNÍ“. Nový systém pro nošení vyhledávače nahrazuje neoprenové pouzdro, který bylo dříve dodáváno se zařízeními DSP. Neoprenové pouzdro dodávané s lavinovými vyhledávači řady DSP by se už nemělo používat. Dotčená zařízení DSP byla vyrobena v letech 2013 až 2020.

 

Požádejte o nový systém pro nošení vyhledávače

 

Všichni zákazníci jsou proto vyzváni, aby s okamžitou platností přestali používat zařízení řady DSP a kontaktovali společnost PIEPS za účelem získání nového systému pro nošení vyhledávače. Lavinové vyhledávače řady DSP by se měly používat pouze s novým systémem pro nošení produktu. Toto dobrovolné opatření ke zlepšení produktu od PIEPS ovlivňuje pouze lavinové vysílače DSP PRO, DSP PRO ICE a DSP SPORT. Dobrovolné opatření ke zlepšení produktu nemá vliv na žádné jiné lavinové vyhledávače ani na produkty PIEPS. PIEPS důrazně doporučuje svým zákazníkům přísně dodržovat všechny bezpečnostní pokyny pro lavinová ochranná zařízení PIEPS. To zahrnuje také pečlivou kontrolu bezpečnosti a funkce před každým použitím.

 

Další informace / odkazy:

 

Požádejte o nový systém pro nošení vyhledávače

 

PIEPS DSP - dobrovolné opatření ke zlepšení produktu

 

PIEPS DSP

 

 

archiv novinek