sloveská verzia

CHATY ALPENVEREINU

Alpenverein - Vyhledávač chat

 

Ve spolupráci s centrálou Rakouského Alpenvereinu se nám podařilo zprovoznit vyhledávač chat Alpenvereinu i v české jazykové verzi. Samotná data v databázi přeložena nejsou a není to ani plánováno, jelikož není, s ohledem na velikost databáze, v našich silách kontrolovat co se změnilo, a pak to pravidelně překládat.

 

V databázi jsou nejen chaty Alpenvereinu, ale i jiných alpských spolků, a některé soukromé chaty.

 

Naleznete zde všechny potřebné informace o chatách, které hledáte při plánování Vašich cest do Alp. Pro vybrání vhodné chaty můžete použít vícero atributů - sportovní aktivity, vhodné pro rodiny, dostupné lanovkou, ...etc. Doporučujeme vyhledávat dle horské skupiny. Překlad horských skupin do budoucna plánujeme.

 

Radi uvítáme Vaše podněty a připomínky.

 

otevírací doba chat v zimě

 

 

 

vyhledávač chat

 

Provozní řád a tarify pro chaty Alpenvereinu (HüOTO) - česky

 

 

S dětmi na chatu

Hory mohou být pro děti obzvláště intenzivním a trvalým prožitkem, když jsou pro to dosaženy ty správné předpoklady. K tomu samozřejmě patří, že děti a jejich rodiče naleznou v horách vhodné výchozí a ochrané body, odkud se budou moci společně nořit do nádherného světa hor a přírody. Chaty, které se co nejvíce snaží, aby splnily požadavky svých mladých hostů, jsou pro rodiny tím nejlepším výchozím bodem. Některé chaty působí oproti skalnatým stěnám v pozadí velmi drobně, přesto může být pro děti pobyt v jejich svérázných jednoduchých prostorech právě tím zvláštním dobrodružstvím.

 

Praskání dřevěných schodů, když první horolezci před východem slunce vychází do čerstvého vzduchu, vzrušující vybavení horolezců ve skladu nebo noční obloha venku, kde se dají pozorovat hvězdy, které září blíž než dole v údolí.

 

Mnoho nepotřebných vymožeností chybí na chatě. Tady je čas pro to podstatné. Téměř nikde jinde se v současnosti nedá tak dobře žít a prožít společné bytí s ostatními lidmi. Cenný čas, který ve všedních dnech často chybí.

 

Například večer po cestě plné zážitků porazit ve vyhřáté světnici svou sestru nebo tátu v deskové hře, to je opravdu skvělá zábava. Je to mnohem lepší než porazit některou z digitalních postav na herní konzoli. Děti se učí objevovat nové předměty ke svému hraní. Právě jednoduchost chaty podporuje fantazii a kreativitu. Kolem chaty je toho tolik k objevování. Především také rostliny a zvířata.

 

Nové vydání brožury „Mit Kindern auf Hütten“ poskytuje rodinám přehled o těch chatách Alpenvereinu, ve kterých bude pobyt pro děti obzvlášť zajímavým horským zážitkem: velkorysý prostor pro vydovádění, chutná a zdravá dětská jídla, čerstvý vzduch a příjemní hostitelé. Prostě místo pro to podstatné!

 

Aktuální brožura „Mit Kindern auf Hütten“

 

Placeholder image

Brigády na chatě

 

Chtěli byste v létě pomáhat na některé z chat Alpenvereinu a získat tak náhled na tuto práci?

 

Sháníte letní brigádu a chcete být při tom na horách a třeba si i zlepšit svou znalost němčiny?

 

Tak zkuste získat brigádu na stránkách Rakouského alpského svazu.

 

Jde to třemi způsoby:

1. Zkuste si najít vhodnou brigádu v nabídkách volných míst. PŘEHLED NABÍDEK NALEZNETE ZDE

2. Pokud máte zájem o práci na konkrétní, vámi vybrané, chatě, tak kontaktujte nejlépe sekci, které chata patří, případně nájemce chaty. Veškeré potřebné informace a kontakty naleznete ve vyhledávači chat Alpenvereinu, který je i v českém jazyce.

3. Pokud nemáte vybranou chatu, tak vyplňte dotazník pro žádost o místo a zašlete ho na e-mail:
armin.wegscheider@alpenverein.at

nebo poštou na adresu:

 

Oesterreichischer Alpenverein
zH Armin Wegscheider
Olympiastraße 37
6020 Innsbruck

 

Klíč k Winterraumu

 

Plánujete zimní pobyt na chatách Alpenvereinu? Potřebujete přespat na chatě mimo obhospodařované období? Pak můžete přespat ve Winterraumu.

 

Winterraum je veřejně přístupná část horské chaty, vybavená nutnými potřebami pro přenocování. Je součástí většiny chat Alpenverein. Zda má vámi vybraná chata Winterraum a pro kolik osob zjistíte na stránkách chaty nebo kontaktujte sekci, které chaty patří.

 

Pokud je tento Winterraum uzamčen, můžete si jako člen i nečlen Alpenvereinu zapůjčit universální klíč na našich kontaktních místech.

 

Aktuálně si můžete oproti záloze zapůjčit klíč na těchto místech.

 

PRAHA

Namche, Heydukova 6, Praha-Palmovka, www.namche.cz

Euthanasia, VŠE, Praha, www.euthanasia.cz

 

BRNO

CK Alpina, Kotlářská 5, Brno, www.alpina.cz

CK Rajbas, Lelekovice u Brna 34, www.rajbas.eu

Horská škola s.r.o., Vaňkovo náměstí 572/6, Brno - Stránice, tel: 604 339 671, www.horskaskola.cz

 

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hudy Sport České Budějovice, Rudolfovslá 11

Centrála Edelweiss CZ, tel: 725 442 942

 

PLZEŇ

Trekking-Sport, náměstí Republiky 135/21, www.trek-sport.cz

 

LIBEREC

Horolezecké centrum ŠUTR, Hrazená 470/18, www.sutr.cz

 

PÍSEK

Lezecká stěna LEZETOP, U Vodárny 1506, www.stenapisek.cz

 

OSTRAVA

CK Outdoor Travel, Smetanovo náměstí 7, Moravská Ostrava, www.outdoortravel.cz

 

ÚSTÍ NAD LABEM

HOTROCK s.r.o., Veleslavínova 3108/14, Ústí nad Labem, www.hotrock.cz