sloveská verzia

NOVINKY 2024

4.června 2024

 

Skutečný horský lékař

Pět dobrých důvodů, proč vám pohyb v horách zlepší život.

 

hory jako lékař Foto: Alpenverein Edelweiss

 

 

Důvod č. 1:

Pohyb přináší pocit štěstí

 

Pokud se začnete hýbat, zjistíte, že se po krátké době cítíte lépe. Tělo uvolňuje hormony štěstí a je současně uvolněnější a připravenější k akci. Vidíte věci střízlivěji a jasněji a duševní zauzlení se začnou uvolňovat. Tam, kde jste v údolí ve tmě, se v horách rychle rozsvítí světlo.

 

Důvod č. 2:

Kdo odpočívá, rezaví

 

Kdo nechodí pouze do nejbližšího supermarketu, ale i do kopce a do náročnějšího terénu, zlepšuje techniku chůze. Rozvíjíte lepší vnímání těla a tento pocit si postupně zamilujete. Všimnete si ho, poznáte ho, pocítíte ho a od té chvíle ho budete prožívat.

 

Důvod č. 3:

Srdce a váš krevní oběh

 

Vytrvalostní turistika stabilizuje krevní tlak a je přirozeným prostředkem proti vysokému cholesterolu. Posiluje imunitní systém, zabraňuje napětí a křečím. A přestože není pramenem mládí, stimuluje obnovu buněk, díky níž budete déle dobře vypadat a cítit se fit.

 

Důvod č. 4:

Důraz na pozornost

 

Zejména v době sociálních médií se zkracuje doba pozornosti. S dobře prokrveným mozkem se zvyšuje schopnost soustředění. Na horách žijete přítomností, protože nechcete udělat chybu. To zlepšuje vaši koncentraci a efektivitu učení, což má zase cenu zlata ve škole, na univerzitě i v práci.

 

Důvod č. 5:

Riziko v horách

 

Jste zodpovědní za sebe a svou skupinu. Vezměte tedy svůj osud do vlastních rukou a naplánujte, prozkoumejte a zvažte všechny možnosti, zkontrolujte své vybavení, ...etc. Stručně řečeno: jste vrženi do role tvůrce. A to je dobře. Dodá vám to sílu pro tuto a mnoho dalších situací, protože tato mentalita se dá aplikovat v podstatě na všechny oblasti života a bude mít pozitivní efekt.

 

 

Přejeme vám úspěšnou letní sezónu v horách.

 

ALPENVEREIN EDELWEISS CZ

 

archiv novinek