sloveská verzia

NOVINKY 2020

15.leden 2020

 

Podpořte s námi aplikaci Záchranka!

 

Přemýšlíte o tom, co dělat v horách, kdyby nastal problém? Setkali jste se někdy s aplikací Záchranka?

 

My ano a jsme z tohoto projektu nadšení, protože pro nás milovníky horského prostředí má obrovský přínos v urychlení řešení krizové situace v horách.

 

Její působnost se neustále rozšiřuje. Nyní pokrývá Čechy, slovenské hory, Maďarsko a Rakousko. Při překročení hranic zmíněných regionů se automaticky přelaďuje na záchranný systém daného státu. Propojuje se s dalšími aplikacemi pro zefektivnění přenosu dat v krizových situacích. Navíc nezisková organizace Záchranka ve spolupráci s partnery a zdravotnickými záchrannými službami provozuje tuto aplikaci zdarma.

 

Aplikace Záchranka

 

A to není všechno. Za celým projektem stojí český vývojářský tým ve spolupráci se Záchrannou službou Niederösterreich. Jejich úsilí je obdivuhodné a inspirující!

Líbí se nám užitečnost celého projektu a zároveň propojení spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem, stejně tak je tomu i u nás v Alpenvereinu.

Budeme rádi, když myšlenku tohoto projektu budete šířit dál s námi, protože tento projekt je hlavně pro nás všechny. Tým Záchranky ocení i vaše připomínky nebo nápady na vylepšení.

 

Rádi bychom se spolu s vámi podíleli na podpoře dalšího vývoje a vylepšování celého projektu Záchranka.

 

Rozhodli jsme se věnovat tomuto projektu 1 Kč za každého člena Alpenverein Edelweiss CZ.

 

A jaké jsou další plány Záchranky?

 

1. Elektronická kniha vycházek – Zapíšete si, odkud kam jdete. Kdyby se vám po odeslání nouzové zprávy vybil mobil, Horská služba ČR vás najde na trase vycházky.

 

2. Zmapování defibrilátorů AED v Česku pro jejich využití záchrannou službou v nouzi

 

3. Propojení bodů zájmu s Rakouskem - Ocitli jste se v nouzi v Rakousku? Žádný strach, aplikace Záchranka je v Rakousku plně funkční. Někdy však není nutné ihned volat záchranáře, ale postačí vám vědět, kde je nejbližší nemocnice, lékárna nebo defibrilátor. Napojení na databázi bodů zájmu u našich jižních sousedů je našim dlouhodobým plánem.

 

4. Automatické zapnutí GPS - Doteď jsme vám psali, že aplikace neumožňuje automatické zapnutí GPS. Přišli jsme ale na to, jak to udělat! Aplikace si tak bude sama schopna zapnout GPS při svém startu. Odpadne vám tak nutnost myslet na aktivaci GPS ve chvíli, kdy budete v nouzi. Zkrátka aplikace udělá jeden krok za vás.

 

5. Přenos fotografie z místa nehody - Oči záchranáře na místo nehody dorazí až s první posádkou. Dokážeme však pomocí aplikace zajistit to, aby byly na místě ještě před příjezdem sanitky - Záchranka bude schopna přenosu obrazu z místa nehody.

 

Více na: www.zachrankaapp.cz/cs/na-cem-pracujeme

 

aplikace Záchranka

 

archiv novinek