sloveská verzia

KNIHOVNA ALPENVEREINU

Seznam knih - část 1.

Řazeno dle vydavatelství

 

(vydavatelství Kompass, Alpinverlag, Alpy, Cykloknihy, Freytag & Berndt - Rother, Junior, Mirago)

 

Vydavatelství Kompass

Kompass: ALPY

Turistický průvodce Alpami nabízí 170 tipů na nádherné turistické trasy pro sportovce, milovníky přírody, ale i tipy pro zájemce o zdejší oblast. Můžete si vybrat od jednoduchých výšlapů po náročné cesty s ferratami ze všech regionů Alp. Ke každé túře v průvodci naleznete zobrazení cesty v turistické mapě, výškový rozdíl, stupeň obtížnosti, dobu pochodu a seznam horských chat na cestě, stejně tak popis a charakteristiku trasy. Navíc v průvodci naleznete informace o místní přírodě, kultuře, důležité praktické rady a autoatlas oblasti v měřítku 1:750 t. Bonusem je přiložené CD, z kterého si lze vytisknout jednotlivé trasy "do kapsy". Vydání 2009, 494 stran.

 

Kompass: DOLOMITY

Turistický průvodce Dolomity nabízí 100 tipů na nádherné turistické trasy pro sportovce, milovníky přírody, ale i tipy pro zájemce o zdejší oblast. Můžete si vybrat od jednoduchých výšlapů po náročné cesty s ferratami. Pro opravdové fajnšmekry průvodce nabízí itinerář a popis 10 vysokohorských túr trvajících i více než týden. Ke každé túře v průvodci naleznete zobrazení cesty v turistické mapě, výškový rozdíl, stupeň obtížnosti, dobu pochodu a seznam horských chat na cestě, stejně tak popis a charakteristiku trasy. Navíc v průvodci naleznete informace o místní přírodě, kultuře, důležité praktické rady a autoatlas oblasti v měřítku 1:200 t. Vydání 2009, 288 stran.

 

Kompass: Dolomity zajištěné cesty – jih

Průvodce v češtině po zajištěných cestách v jižních Dolomitech (Brenta a hory v okoli Lago di Garda). Popis 53 cest, každá zakreslena do turistické mapy a vyznačena na fotografii pro vytvoření základní představy o náročnosti, navíc přehledná charakteristika trasy - obtížnost, výchozí body, výškový rozdíl, doba pochodu a případná upozornění. 126 stran, vydání 2003.

 

Kompass: Dolomity zajištěné cesty - sever

Průvodce v češtině po zajištěných cestách v severních Dolomitech. Průvodce zahrnuje oblasti Geisler - Puez - Langkofel - Latemar - Sella - Fanes - Tofana - Cristallo - Pomagagnon - Sextenské Dol. - Cadini - Sorapis - Marmolada - a další. 128 stran

 

 

Vydavatelství Alpinverlag

Alpinverlag: Skitourenführer Tirol + dvd

Nejkrásnější zimní túry od Kitzbuhelu až po Sellraintal. Skialpinistické trasy v Kutzbuhelských Alpách, Kaisergebirge, Zillertalu, Tuxu, Stubaiské Alpy, Chiemgau a Rofan. Přehledné tabulky a dále podrobné popisy: převýšení, doba výstupu, obtížnost, rizika lavin, orientace dle světových stran, možnosti využití sněžnic a snowboardu, barevné mapy a fotografie. Vydání 2011

 

Alpinverlag: Extreme Klettersteige in den Ostalpen

Nejtěžší zajištěné cesty v Rakousku, Itálii a ve Švýcarsku. Konečně byla vydána kniha pro ambiciózní lezce po zajištěných cestách, kteří se chtějí dozvědět, kde jsou nejpříkřejší cesty a kde na ně čekají největší výzvy.

 

Alpinverlag: Klettersteigführer Österreich + dvd, 4.vydání

Průvodce po zajištěných cestách, všechny cesty mezi Bodensee a Wienerwaldem. Barevné fotografie, nákresy, popis textem a piktogramy, 495 stran. Přiložené DVD s 12 filmy, atlasem, lezeckým deníkem.

 

Alpinverlag: Skitourenführer Österreich, Band 1 + dvd, 3.vydání

Nejkrásnější zimní túry od Großglockneru po Sien. Nové vydání s mnohými novými túrami a aktualizacemi. Zahrnuje oblasti od Wiener Hausbergen se Schneebergem přes Mürztaler- und Ennstaler Alpen, Niedere Tauern, Dachstein, Totes Gebirge, Berchtesgadener Alpen až po Glocknergruppe.

 

Alpinverlag: Klettersteigführer Dolomiten - Südtirol - Gardasee, 2.vydání

Průvodce po zajištěných cestách, všechny cesty v Dolomitech, Jižních Tyrolích, Brentě a jezera Garda. Barevné fotografie, nákresy, popis textem a piktogramy, 399 stran. Přiložené DVD s filmy, atlasem, lezeckým deníkem. Vydání 2009

 

Alpinverlag: Genussklettern Österreich Mitte + CD ROM, 2.vydání

Nejkrásnější lezecké výstupy - dle překladu vyloženě požitkové od Toten Gebirge, přes Bechtesgaden až po Karwendel. Obtížnost UIAA od 4 až po 7-/7. Přehledné tabulky a dále podrobné popisy: délka stěny, délka lana, počet friendů, orientace stěny, bivaky, čas výstupu a sestupu, hvězdičkové hodnocení atraktivity, barevné nákresy a fotografie, 335 stran. Vydání, 2008.

 

Vydavatelství Alpy

Alpy: Severní Alpy - zajištěné cesty

Tento průvodce představuje všechny zajištěné cesty, které se nachází mezi jezerem Bodensee a Salcburkem. Každá cesta obsahuje: základní údaje, stupeň obtížnosti, mapky, požadovaná výstroj a výzbroj, další tipy k výstupům a túrám v blízkosti popisovaných ferat. 193 stran, autor E. Husler.

 

Alpy: Adamello, Presanella

Vysokohorský průvodce oblastí Adamello - Presanella. Popisy túr, orografické náčrtky, informace o chatách. Nechybí kapitoly pro začínající turisty a pohybu v horách, nutném vybavení, způsobu jištění a pro milovníky historie i třeba popis průběhu 1. sv. války v této části Alp. 92 stran.

 

Alpy: Ampezanské Dolomity

Vysokohorský průvodce

 

Alpy: Ortler

Vysokohorský průvodce

 

Alpy: Mont Blanc

Popis oblasti nejvyšší hory Evropy, Mont Blancu 4807m vysoké. Nejprve naleznete všeobecné informace, jako jsou charakteristika a vymezení skupiny Mont Blank, příjezd do oblasti, možné lanovky, jaká je francouzká část Mont Blanku a jaká italská část Mont Blanku, možnosti ubytování. Následují praktické informace pro vysokohorskou turistiku - značení cest, obtížnost, výstroj, nutné pojištění. Především však průvodce obsahuje popis možných túr - jednodenní tůry v údolí Chamonix, jednodenní tůry z Itálie, okruh kolem Mont Blanku a pro zájemce o vysokohorskou turistiku trasy a výstupy na skupiny Mont Blanc, Grandes Jorasses, Aiguille Verte, Chamonixské jehly. Kapesní formát, 92 stran, vydání 1999.

 

Alpy: Rätikon

Vysokohorský průvodce

 

Alpy: Sextenské dolomity

Malý průvodce po Sextenských Dolomitech. Dočtete se praktické informace, něco málo historie, zvláštní kapitoly jsou věnovány chatám a jak se k nim dostat a vrcholům. 62 stran, vydání 1995

 

Alpy: Stubaiské Alpy

Průvodce Stubajskými Alpami v brožované vazbě. Obsahuje praktické informace k pohybu po horách, jízdní řády místních autobusů a praktické informace o vrcholech a jak se k nim dostat. 124 stran, vydání 1991.

 

Alpy: Zillertálské Alpy

Vysokohorský průvodce Zillertálskými Alpami. Popisy túr, orografické náčrtky, informace o chatách. Nechybí kapitoly pro začínající turisty a pohybu v horách, nutném vybavení, způsobu jištění a základní geografická a geologická chrakteristika. 120 stran.

 

Cykloknihy

Cykloknihy: Korsika - ostrov tisíce vůní

Zatím nejvýpravnější publikace z našeho vydavatelství předkládá před čtenáře na 312 stranách celkem 183 barevných fotografií. Autor je nadmíru povolaný. Poslední roky jezdí na Korsiku několikrát ročně, strávil na ní už 101 dní a najezdil tam na kole téměř osm tisíc kilometrů. V knize doporučuje a popisuje více než 66 tras pro kola. Ke každé trase je speciálně nakreslená mapka. Kniha je zčásti také zajímavým cestopisem, který přímo vybízí k návštěvě tohoto krásného středomořského ostrova zaslíbeného cykloturistice.

 

Vydavatelství Freytag & Berndt - Rother

Freytag & Berndt – Rother: Dolní Rakousko / Weinviertel

Průvodce popisuje 50 nejzajímavějších tras pro pěší turistiku v Dolním Rakousku/Weinviertelu – oblasti mezi jižní Moravou a Vídní. Představení každé trasy zahrnuje všechny důležité informace o jejím profilu a průběhu, dále popis zajímavých míst a podrobnou mapku v měřítku 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Součástí publikace je celková charakteristika oblasti z hlediska turistických možností a výletních cílů. Nechybějí ani obecné pokyny pro turistiku v Dolním Rakousku, rejstřík a bohatý obrazový materiál.

 

Freytag & Berndt – Rother: Dolomity - Cinque Torre

Průvodce popisuje 46 vybraných turistických tras různých stupňů obtížnosti v oblasti Liguria di Levante, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem, 46 mapkami v měřítku 1 : 50 000 a 1 přehlednou mapou v měřítku 1 : 500 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem. Součástí publikace je vedle řady barevných fotografií také přírodní charakteristika dané oblasti a pokyny pro turistiku.

 

Freytag & Berndt – Rother: Francie - Azurové pobřeží

Průvodce představuje 44 klasických a jednu dálkovou turistickou trasu po Azurovém pobřeží mezi Marseille a Mentonem. Představení každé trasy zahrnuje všechny důležité informace o profilu trati, jejím průběhu, popis zajímavých míst a podrobnou mapku v měřítku 1 : 50 000. Součástí publikace je celková charakteristika jednotlivých oblastí z hlediska turistických možností a výletních cílů. Nechybějí ani obecné pokyny pro turistiku na Azurovém pobřeží, rejstřík a bohatý obrazový materiál.

 

Freytag & Berndt – Rother: Francie – Provence

Průvodce nabízí 50 vybraných turistických tras v nádherném kraji francouzské Provence. Každá trasa je přesně popsána z hlediska směru, časového rozvržení a zajímavostí, které lze spatřit. Nezbytným doplňkem je podrobná mapka. Úvodní část je věnována všeobecným a praktickým informacím o turistice v Provence, nechybí ani přehled důležitých kontaktů. Krásy Provence přibližuje 76 barevných fotografií.

 

Freytag & Berndt – Rother: Irsko

Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras v Irsku mezi Donegalem a Kerry, Wicklow a Connemarou. Popis každé trasy nabízí všechny důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech, které lze spatřit, nechybí ani mapka v měřítku 1 : 20 000, 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Publikace rovněž obsahuje všeobecný přehled o pěší turistice v Irsku, místní přírodě, přitažlivých horských i jiných oblastech. Čtenář zde nalezne také důležité kontakty, slovníček geografických pojmů a rejstřík. Atmosféru dokresluje bohatý obrazový materiál.

 

Freytag & Berndt – Rother: Istrie

VPrůvodce popisuje 50 vybraných túr po Istrijském poloostrově, v Kvarnerském zálivu, na ostrovech Cres, Lošinj, Krk, Rab a Pag, v pohořích Velebit, Gorski Kotar, Velika Kapela a okolo Plitvických jezer, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem a 50 turistickými mapkami v měřítku 1 : 25 000, 1 : 50 000, 1 : 75 000, 1 : 100 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem. Součástí publikace je vedle řady barevných fotografií také přírodní charakteristika Istrie a pokyny pro turistiku v této oblasti.

 

Freytag & Berndt – Rother: Itálie - Severní Toskánsko

Průvodce z řady Rother nabízí 50 vybraných turistických tras v severním Toskánsku, v okolí Florencie a v Apeninách. Každá trasa je přesně popsána z hlediska směru, časového rozvržení a zajímavostí, které lze spatřit. Nezbytným doplňkem je přehledná mapka. Úvodní část je věnována všeobecným informacím o turistice v této oblasti Itálie a podrobnému představení výchozích míst a výletních cílů. Nechybí ani představení jednotlivých regionů, slovníček pro turisty a horolezce a rejstřík. Nádherný kraj přibližuje množství barevných fotografií.

 

Freytag & Berndt – Rother: Itálie – Sicílie

Průvodce představuje 50 vybraných pěších tras po pobřeží a horách Sicílie a Liparských ostrovů. Popis každé trasy nabízí všechny důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech, které turista potká. Nechybí podrobná. Publikace rovněž obsahuje všeobecný přehled o pěší turistice na ostrovech a nejdůležitější kontakty. Každá oblast je uvedena kapitolou o historii a přírodních poměrech. Atmosféru dokresluje bohatý obrazový materiál.

 

Freytag & Berndt – Rother: Julské Alpy

Průvodce popisuje 50 turistických tras Julskými Alpami ve Slovinsku a v Itálii různých stupňů obtížnosti, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem a mapkami v měřítku 1 : 50 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem. Součástí publikace je přírodní charakteristika Julských Alp a pokyny pro turistiku v této oblasti. Průvodce je doplněn 75 barevnými fotografiemi.

 

Freytag & Berndt – Rother: Klettersteigatlas Alpy (3. vydání)

Obsáhlá publikace popisuje více než 700 zajištěných horských cest v Alpách, od Azurového pobřeží na západě až po Vídeňský les na východě. Kniha je rozdělena do sedmi základních kapitol podle jednotlivých horských oblastí, úvod obsahuje historii zajištěných cest, techniku lezení a návod jak předcházet nebezpečí na horách. Nechybí přehledné mapy a místopisný rejstřík.

 

Freytag & Berndt – Rother: Malá Fatra

Průvodce nabízí 45 vybraných turistických tras v Malé Fatře. Popis každé túry zahrnuje všechny potřebné turistické informace, přesný průběh cesty, představení zajímavých míst, podrobnou turistickou mapku a výškový profil. Publikace dále seznamuje s přírodou dané oblasti, nechybí přehled horských chat a útulen. Průvodce je doplněn více než 140 barevnými fotografiemi.

 

Freytag & Berndt – Rother: Nízké Tatry

Průvodce nabízí 49 vybraných turistických tras v Nízkých Tatrách. Popis každé túry zahrnuje všechny potřebné turistické informace, přesný průběh cesty, představení zajímavých míst, podrobnou turistickou mapku a výškový profil. Publikace dále seznamuje s přírodou dané oblasti, nechybí přehled horských chat a útulen. Průvodce je doplněn více než 140 barevnými fotografiemi.

 

Freytag & Berndt – Rother: Pirin a Rila

Průvodce popisuje 50 turistických tras v nejkrásnějších horách Bulharska, dle různých stupňů obtížnosti, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem a turistickými mapkami v měřítku 1 : 70 000 a 1 : 175 000 a také přehledovou mapkou v měřítku 1:1 000 000. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům a pozoruhodnostem, sklanatému Pirinu a spíše zaoblené Rile. Průvodce je doplněn 108 barevnými fotografiemi.

 

Freytag & Berndt – Rother: Slovensko - Vysoké Tatry (3.vyd)

Průvodce z řady nakladatelství Rother nabízí 50 vybraných turistických tras po slovenské i polské části Vysokých Tater se všemi důležitými informacemi, přesným popisem cesty, představením zajímavých míst a podrobnými mapkami v měřítku 1 : 50 000. Součástí publikace je celková charakteristika přírody Vysokých Tater, přehled příjezdových a výchozích míst a výletních cílů. Nechybějí ani pokyny pro turistiku v této oblasti a slovníček používaných pojmů. Atmosféru velehor přibližuje bohatý obrazový materiál.

 

Freytag & Berndt – Rother: Španělsko - Pyreneje 1.

Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras hornatými oblastmi španělských centrálních Pyrenejí. Popis každé trasy nabízí všechny důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech. Nechybí podrobná mapka v měřítku 1 : 25 000, 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Publikace rovněž obsahuje všeobecný přehled o pyrenejské pěší turistice, místní přírodě, a sportovních možnostech. Čtenář zde nalezne také důležité kontakty, horský slovníček a rejstřík. Atmosféru velehor dokresluje bohatý obrazový materiál.

 

Freytag & Berndt – Rother: Španělsko - Pyreneje 2.

Průvodce představuje 50 vybraných turistických tras údolními i hornatými oblastmi francouzských centrálních Pyrenejí od Arrens po Seix. Popis každé trasy obsahuje podrobnou mapku a důležité informace o charakteru cesty, časové náročnosti a zajímavostech. Publikace nabízí rovněž všeobecný přehled o pyrenejské pěší turistice a místní přírodě. Samozřejmostí jsou důležité kontakty, horský slovníček a rejstřík. Krásy velehor přibližuje množství obrazového materiálu.

 

Freytag & Berndt – Rother: Španělsko - Tenerifa / Kanárské ostrovy

Průvodce z řady Rother nabízí 50 vybraných pěších tras na pobřeží i v hornatém vnitrozemí ostrova. Každá trasa je přesně popsána z hlediska směru, časového rozvržení a zajímavostí, které lze spatřit. Nezbytným doplňkem je přehledná mapka v měřítku 1 : 50 000 nebo 1 : 75 000. Úvodní část je věnována všeobecným informacím o pěší turistice v této části Kanárských ostrovů. Nechybí ani přehled kontaktů a praktické rady včetně jízdních řádů. Nádherný ostrov přibližuje 77 barevných fotografií.

 

Vydavatelství Junior

Junior: Mont Blanc, horolezecký průvodce

Překlad z francouzského originálu, doplněný horským vůdcem Viktorem Kořízkem. Horolozezecký průvodce po Mont Blancu-36 klasických sněhových, ledovcových a kombinovaných výstupů. Vybrané výstupy obtížnosti F až AD+, do textu jsou zapracovány topografické změny, jenž se udály v důsledku extrémně teplého léta v roce 2003. 90 nádherných fotografií 35 map a náčrtů tras. Vydání 2008.

 

Vydavatelství Mirago

Mirago: Francouzské hory

Alpy, Pyreneje, Provence, sopečné hory Auvergne, osamělé pláně a soutěsky Cévennes - to vše jsou hory Francie. Výběr 78 nejkrásnějších túr seznamuje turistickou veřejnost poprvé v tak komplexním přehledu s krásami jedné z nejkrásnějších zemí světa. Součástí průvodce je přehled dálkových tras, téměř všech jištěných cest, možnosti cykloturistiky a mnoho dalších praktických informací.

 

Mirago: Hory Balkánu: Černá Hora, Makedonie, Řecko, Bulharsko

Divukrásný svět Černé hory, Makedonie, Řecka a Bulharska, detailní popisy výstupů a přechodů v pohořích Durmitor, Prokletije, Maglič, Komovi i řeckém Pindu, Oplympu a Gioně. Z Bulharských hor nechybí Stará planina ani nejpopulárnější Rila a Poryj.

 

Mirago: Hory Skandinávie: Norsko, Švédsko, Finsko

"Výběr nejkrásnějších túr na území Norska, Švédska a Finska (od jednoduchých výletů po náročné ledovcové treky) pohořím Jotunheimen, Rondane, Dovrefjell, Tafjordfjella, Sunnmore, Abisko a dalším. Dolněno stručným výběrem cykloturistických tras a dálkových přechodů. Bohatá fotografická příloha.

 

Mirago: Itálie: Italské Alpy 1. – východ

První část je zaměřena na východní Italské Alpy. Výraznou součástí průvodce je kapitola o lyžařských terénech Italskych Alp.

 

Mirago: Itálie: Italské Alpy 2. – západ

"V druhém díle průvodce po italských Alpách se dostaneme do vyššího patra Alp. Právě na západním území leží mnoho vysokých, přitom mnohdy snadno dostupných ""velkých hor"""".Kniha obsahuje podrobné popisy túr v masívech Dolomiti di Brenta, Presanella, Ortler, Monte Rosa, Grand Paradiso, Cottických Alpách a hor v blizkosti Středozemního moře. Opět doplněno přehledem dálkových treků a možností cykloturistiky. Nechybí seznam lyžařských středisek. Stejně jako v předchozích dílech doplněno barevnými fotografiemi.

 

Mirago: Polsko: Polské hory

"Polské hory jsou ideálním územím pro celoroční aktivity. Vydejme se tedy na cestu po naší severní hranici objevit tuto blízkou, přitom tak neznámou zemi...1. vydání průvodce ""Polské Karpaty"" je zde rozšířeno o všechna pohoří Sudetské horské soustavy od Jizerských hor po masiv Sněžníku a doplněno popisem velmi zajímavých oblastí Ojcovského národního parku.

 

Mirago: Rakouské a Bavorské Alpy

"Druhé, podstatně rozšířené vydání ""Rakouských Alp"". Kromě 55-ti túr nabízí turisticky atraktivní místa (soutěsky, vodopády atp..). Nechybí aktuální přehled nejnámějších jištěných cest v obou zemích, dálkových tras, cykloturistických stezek a lyžařských terénů."

 

Mirago: Rumunsko: Rumunské Karpaty

Přechody hor od Apuseni po Faragaš včetně schématických map, časových grafů, množství neocenitelných tipů a rad.

 

Mirago: Slovensko: Slovenské hory

44 túr od Javorníků přes Tatry po Vihorlat. Tento první ucelený přehled všech horských masívů Slovenska přináší podrobné návrhy několika desítek túr ve 27 pohořích. Od zelených lesů a strání Javorníků přes skalnaté cimbuří nejvyššího patra Karpat - Vysokých Tater po romantické a opuštěné rozlohy východoslovenských hor. Doplněno popisem 21 dálkových hřebenových přechodů.

 

Mirago: Slovinské a chorvatské hory - 2. aktualizované vydání

Druhé, podrobnější a o šest kapitol rozšířenější vydání průvodce zavádí českého turistu do dvou důvěrně známých a tedy hojně navštěvovaných zemí na jihu Evropy. Hlavní náplní svazku jsou podrobné popisy túr v Julských a Savinjských Alpách. Na území Slovinska pak ještě zůstaneme při přechodech méně známých krasových území. Nejvíce změn v rámci horské turistiky nastalo především v populárním Chorvatsku. Průvodce nás tak mimo pohoří Velebit či Biokovo zavádí do nejvyšších, donedávna uzavřených hor Dinara. Doplněno barevnými fotografiemi..

 

Mirago: To nejlepší z Bulharska českýma očima

Tipy pro individuální cestovatele a pro ty, kteří nechtějí jen ležet u moře. Kniha je určena všem, kteří chtějí individuálně objevovat Bulharsko, vychutnávat romantiku hor, atmosféru pulzujících kosmopolitních měst i zapadlých vesniček nezasažených ještě globalizací, poznávat kulturní a historické památky i život velmi srdečných a přátelských lidí této krásnéo země.Užitečné informacve v ní naleznou i klienti cestovních kanceláří. Kniha obsahuje jednak řadu všeobecných informací o Bulharsku, jednak upozorňuje na možnosti zajímavých individuálních výletů z přímořských středisek včetně informací o dopravním spojení.

 

Mirago: Španělsko: Hory Španělska

Výběr horských túr začíná mohutnými Pyrenejemi na severu, pokračuje přes neznámá pohoří Sierra de Gredos, Picos de Europe, Sierra de Guadarrama a končí v nejvyšším pohoří Španělska - sněžných horách Sierra Nevada. Obrazová příloha.

 

Mirago: Švýcarsko: Švýcarské Alpy

Od vápencových zubů Säntis přes nebetyčné monumenty Bernských Alp po ledovcové giganty Wallisu. Nechybí přehled trekingových tras a zajištěných cest. Doplněno množstvím fotografií a přehledem lyžařských terénů.